KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12487254
nr 1248 7254
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färgetsning, "Agriculture", HC-upplaga. Signerad, daterad -68. Motivet: 36x38
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
måndag 15 april 2019
kl 19:33:29
Hjördis Lindblad
Läs mer om Hjördis Lindblad